در سیستم بیمارستانی جهت سهولت در امر تشخیص و درمان مراکز بهداشتی اقدام به پرونده سازی و بایگانی اطلاعات بیماران نموده تا در صورت نیاز و ادامه پروسه تکمیلی درمانی به آن رجوع کنند. این اطلاعات از قبیل عکس و فیلم پروسه درمانی ( جراحی ) می باشند.

در بخش هایی از بیمارستان مانند اتاق عمل ، گوارش و ریه که از سیستم های الکترونیکی مانند دستگاه های اندوسکوپی غیرقابل انعطاف و انعطاف پذیر و یا تجهیزات تصویربرداری و … استفاده میشود به منظور حفظ و رعایت حقوق پزشک و بیمار نیاز به ثبت تصاویر و همچنین آرشیو آنها میباشد.

با توجه به این موارد چندین شرکت خارجی اقدام به طراحی و تولید این نوع دستگاه ها کرده اند که در حال حاضر در برخی از مراکز درمانی کشور عزیزمان از این وسایل استفاده می گردد. شایان ذکر است به دلیل قیمت بالای این نوع دستگاه ها و همچنین خروج ارز جهت خرید این نوع وسایل بسیاری از مراکز از این نوع دستگاه ها استفاده نکرده و برخی به تجهیزات خانگی جهت این امر مبادرت کرده اند که فاقد هرگونه استاندارد درمانی بوده و از نظر سطح کیفی تصاویر ذخیره شده در سطح بسیار پایینی هستند.

در این راستا این شرکت با پشتوانه تجربیات سالیان فعالیت در این زمینه و تکیه بر دانش افراد مجرب اقدام به بومی سازی این تکنولوژی و طراحی و ساخت دستگاه مذکور نموده است تا در جهت رعایت هرچه بیشتر سلیقه پزشکان و رعایت قوانین و استانداردهای درمانی ملی و همچنین ایجاد اشتغال و ارایه خدمات با قیمتی بسیار پائین تر از رقبای خارجی به سیستم بهداشت و درمان ایران عزیز قدمی برداشته باشد.

در طراحی و تولید این دستگاه تلاش شده تا توسط کارشناسان مجرب در این حوزه جهت بومی سازی و برطرف نمودن نیاز مراکز و پزشکان و همچنین کاربری بسیار آسان با دستگاه، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱- نرم افزار ارائه شده بصورت کاملا فارسی
۲- قابلیت ثبت ۱۰۰،۰۰۰ بیمار
۳- سه روش کنترل دستگاه ( صفحه مانیتور، پدال هوشمند و دکمه های کمرا هد پروسسور)
۴- قابلیت جستجو بر اساس: نام بیمار، نام پزشک و نام عمل
۵- خروجی پرونده یا فایل بیمار از طریق USB2,3
۶- تعداد ۴ خروجی USB
۷- صفحه مانیتور قابل لمس ( تاچ اسکرین)
۸- تعریف ۷ پزشک ثابت و یک پزشک میهمان
۹- قابلیت ثبت فیلم و عکس
۱۰- قابلیت بروز رسانی هوشمند
۱۱- استفاده از بهترین متریال دنیا
۱۲- طراحی دستگاه منطبق با استانداردهای جهانی
۱۳- قابلیت نمایش ویدئو و تصاویر ذخیره شده پس از اتمام پروسه
۱۴- اعلام گرفتن عکس و فیلم بصورت دیداری و شنیداری
۱۵- کیفیت ذخیره سازی متنوع بر اساس نیاز مرکز و پزشک